Відбувся науково-практичний форум

10 грудня у Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського відбувся Міжнародний науково-практичний форум «Ефективне врядування та виховання доброчесності у сфері безпеки та оборони», організований з нагоди Міжнародного дня боротьби з корупцією (відзначається щорічно 9 грудня за ініціативою Генеральної асамблеї ООН).

Метою проведення заходу є формування культури несприйняття корупції через виховання доброчесності у сфері безпеки та оборони та практичної реалізації освітньої складової з розбудови доброчесності у Міністерстві оборони України та Збройних Силах України.

Організаторами форуму виступили Науковий центр проблем виховання доброчесності та запобігання корупції у секторі безпеки та оборони Національного університету оборони України імені Івана Черняховського спільно з Управлінням з питань запобігання та виявлення корупції Міністерства оборони України.

Цей проєкт реалізується у партнерстві з представниками програми НАТО з виховання доброчесності (ВІ) Академії оборони Великої Британії, Центру з питань боротьби з корупцією у сфері оборони (CIDS) Міністерства оборони Королівства Норвегія.

Участь у заході взяли Перший заступник Міністра оборони України Іван Руснак, директор Програми виховання доброчесності NATO пані Бенедикт Борель, керівник  програми розбудови доброчесності Академії оборони Великої Британії   пані Жаклін Девіс, директор Центру доброчесності в оборонному секторі МО Королівства Норвегії полковник Туре Квалвік, експерти міжнародних організацій, керівники підрозділів Міноборони та інших силових структур.

«У Міністерстві оборони реалізацію антикорупційної реформи визначено одним із пріоритетів. Упровадження доброчесності є основою змін у сфері військової кадрової політики. Військові навчальні заклади – це майданчики формування доброчесного громадянина, її захисника, які мають бути прикладом нульової толерантності до корупції. Для нас дуже важливим є надання слухачам, курсантам та ліцеїстам антикорупційних знань в системі базової освіти. Щоб кожен випускник військового навчального закладу мав практичні навички у застосуванні антикорупційного законодавства в службовій діяльності за посадою» – сказав Перший заступник Міністра оборони України Іван Руснак.

Учасники форуму обмінялися досвідом формування культури несприйняття корупції через виховання доброчесності, висловили слушні пропозиції щодо впровадження освітніх програм з питань розбудови доброчесності в секторі безпеки та оборони.

В ході форуму визначено шляхи удосконалення антикорупційної освіти, впровадження передових освітніх практик виховання доброчесності країн-членів НАТО, а також опрацьовано відповідні рекомендації щодо практичної реалізації освітньої складової з розбудови доброчесності в національних структурах сектору безпеки та оборони.

З урахуванням рекомендацій експертів визнано одним із пріоритетів впровадження єдиної структури підготовки з питань виховання доброчесності у секторі безпеки та оборони. За основу запропоновано взяти структуру підготовки військовослужбовців та цивільного персоналу МО та ЗСУ з розбудови доброчесності та запобігання корупції. Також визнано за доцільне надати статус єдиного науково-методичного та консультаційного центру з питань реалізації програм виховання доброчесності в секторі безпеки та оборони Науковому центру проблем виховання доброчесності та запобігання корупції у секторі безпеки та оборони НУОУ імені Івана Черняховського.

ОСТАННІ НОВИНИ