В університеті відбувся курс із запобігання корупції для представників оборонного відомства

У Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського розпочався триденний курс оборонного менеджменту з питань розбудови доброчесності та запобігання корупції з керівниками структурних підрозділів апарату Міністерства оборони України за участю вітчизняних та міжнародних експертів.

Курс, присвячений питанням виховання доброчесності у сфері безпеки та оборони, проводять у рамках реалізації освітніх заходів Програми НАТО «Виховання доброчесності» (Вuilding Integrity), за сприяння і партнерської підтримки уряду Великої Британії.

Під час підготовки курсу фахівці Наукового центру проблем виховання доброчесності та запобігання корупції у секторі безпеки та оборони НУОУ, який очолює  тимчасовий виконувач обов’язків начальника Центру полковник Володимир Бевз,  використали сучасні методики та наукові розробки в галузі військової освіти. Викладання теоретичної частини курсу планується поєднувати з тренінгами і виконанням практичних завдань.

Завдяки прогресивній методиці навчання слухачі матимуть змогу не лише розширити світогляд у питаннях, пов’язаних з темою курсу, а й здобудуть практичні уміння та навички ухвалення рішень у питаннях профілактики корупційних ризиків.

Дискусії під час проведення курсу за участю іноземних партнерів відбуватимуться із застосуванням сучасних комп’ютерних технологій, зокрема, у форматі онлайн-дискусій. Зокрема, планують обговорити практичні аспекти реалізації антикорупційної політики МОУ та ЗСУ, визначення пріоритетів запобігання корупції в оборонних закупках, запобігання корупційних ризиків та уникнення в діяльності апарату оборонного відомства конфлікту інтересів тощо.

Розпочала курс лекцією «Підхід НАТО до реалізації політики виховання доброчесності в країнах НАТО та в Україні» доктор Надя Міланова — офіцер Директорату НАТО оборонних інституцій та нарощування потенціалу, експерт з надання стратегічних консультацій та рекомендацій з розвитку потенціалу в питаннях належного врядування у сфері оборони та безпеки.

Серед іноземних партнерів та спікерів курсу, які брали та в подальшому також планують взяти участь: Мак С. Арагі — старший радник з питань ресурсного менеджменту Відділу оборонного співробітництва США; Роман Рукомеда — експерт  Центру з питань доброчесності в оборонному секторі при Міністерстві оборони Норвегії; підполковник Ієн Комбер —  представник відділу міжнародних відносин Академії оборони Британії; Франциско Кардона — міжнародний експерт з державного управління Центру з питань доброчесності в оборонному секторі при Міністерстві оборони Норвегії.

Звертаючись до слухачів цьогорічного курсу, начальник Управління з питань запобігання та виявлення корупції МОУ полковник юстиції Ігор Чухрай, зауважив, що Науковий центр здійснив надзвичайно важливу роботу, масштаби якої чітко відображають сухі цифри статистики: з 479 осіб у 2015 році, зокрема 52 — це керівники структурних підрозділів, кількість слухачів у 2021 році збільшилась до 1456 осіб, з яких представники керівництва структурних підрозділів МОУ та ЗСУ становлять 190 осіб. Загальна кількість слухачів курсу, які пройшли навчання та здобули практичні навички в реалізації антикорупційної політики оборонного відомства України, починаючи з 2015 року сягнула 9535, з яких керівниками є 957 осіб.

— Хочу наголосити, що дуже важливим у проведенні курсу є те, що навчання проходить саме керівний склад українського війська, — зазначив Ігор Чухрай у своєму виступі. — Підкреслюю, що коли ми звертаємось до них, це не є звинуваченням у корупції. Ми, насамперед, запобігаєм їхньому непомітному потраплянню в ситуації з прихованими ризиками. Наприклад, під час засідання комісій, підписання документів тощо.

Полковник Володимир Бевз, під час презентації центру, нагадав присутнім, що Науковий центр проблем виховання доброчесності та запобігання корупції у секторі безпеки та оборони НУОУ імені Івана Черняховського, за сприяння міжнародних партнерів з Великої Британії,  розробив освітній серіал «Стоп корупція».

Особливістю курсу є його орієнтування на підвищення кваліфікації керівників структурних підрозділів МОУ, Генштабу ЗСУ, органів військового управління Збройних Сил України тощо. Курс розміщений на національному порталі Дія, Цифрова освіта. Після перегляду серіалу «Стоп корупція» та успішного складання тестів кожен користувач отримує сертифікат із 0,1 кредиту ЄКТС (Європейська кредитна трансферно-накопичувальна система).

ОСТАННІ НОВИНИ

Дивіться також

Close